Nieuws uit de regio

04-11-2020 - Heist-op-den-Berg

Bergstraat wordt 'fietsstraat'

Nadat enkele grote steden als Mechelen en Kortrijk hun centrum hadden omgedoopt tot ‘fietsstraat’, wordt in de Heistse Bergstraat nu ook voorrang gegeven aan fietsers. Het deel waar nu éénrichtingsverkeer geldt, tussen de Leopoldlei en de Berkenstraat, krijgt het officiële statuut van ‘fietsstraat’. In de Heistse winkelstraat is het vanaf nu verboden om een fietser in te halen met de wagen.

De verkeerssituatie in de Bergstraat onderging grote wijzigingen in maart naar aanleiding van corona. Zo werd er een enkelrichting ingevoerd waardoor voetgangers en ook de terrassen meer ruimte kregen. De rijbaan werd versmald en het kruisen van auto en fietser bleef mogelijk. Maar het inhalen van fietsers is op de meeste plaatsen onmogelijk. “De verplichte tussenafstand van 1 meter binnen de bebouwde kom kon zelden tot nooit gerespecteerd worden”, aldus schepen van mobiliteit Katleen Vantyghem. “Als een voertuig een fietser wil inhalen, leidt dit mogelijk tot gevaarlijke situaties of een verhoogd onveiligheidsgevoel bij fietsers in beide richtingen. Daarom werd beslist om in dit gedeelte van de Bergstraat een fietsstraat in te stellen. Dit maakt dan dat het verboden is om hier fietsers in te halen.  Op die manier wil het lokale bestuur meer duidelijkheid en vooral veiligheid creëren”.

Er zullen extra fietssymbolen en andere ondersteunende markeringen aangebracht worden in dit gedeelte van de Bergstraat. Dit verduidelijkt de aanwezigheid van fietsers in de tegenrichting.

Op het gedeelte tussen Berkenstraat en Molenstraat/Spoorwegstraat is momenteel tweerichtingsverkeer toegelaten. De rijbaan is er voldoende breed zodat het inhalen van een fietser met voldoende tussenafstand zonder problemen kan.

Om de Bergstraatwandelaars er op te wijzen dat men steeds de wandelstrook aan de rechterkant te gebruiken,   zullen er over de volledige lengte van de Bergstraat stoepstickers en markeringen geplaatst worden om de wandelrichting te verduidelijken.

 

Boexstaens Optiek

U wil toch ook het beste voor uw ogen? Bij Boexstaens Optiek kan je terecht vooreen uitgebreide keuze brillen, zonnebrillen en kinderbrillen maar ook voor lenzen.

lees meer

Plus Home Services

Ben je op zoek naar een nieuwe job? Zoek je hulp in het huishouden? Plus Home Services zorgt voor thuishulp via dienstencheques.

lees meer

Het Derde Bedrijf

Brasserie en Theatercafé Het Derde Bedrijf is gevestigd in CC Zwaneberg. Het is de ideale plaats om te genieten van een lekkere snack, maaltijd of drankje, zowel binnen als buiten op het fantastische terras met zicht op het Cultuurplein.

lees meer

Speciale promoties Check het hier
 Logo's Provincie Antwerpen - Agentschap Innoveren en ondernemen - EFRO - Europese Unie - Heist-op-den-Berg