Nieuws uit de regio

19-02-2025 - Heist-op-den-Berg

Grootste Heistse sportclub vult 2 volle dagen Zwaneberg

Het weekend van 21 en 22 februari is het volledige cultuurcentrum Zwaneberg voorbehouden aan turnclub Arduas die 4 volledig uitverkochte voorstellingen brengen van hun jaarlijkse turnshow. Bijna 350 turners en turnsters geven het beste van zichzelf op het grote podium van de schouwburg. Om alles in goede banen te leiden worden praktisch alle lokalen van het cultuurcentrum gebruikt, met de blauwe zaal als cafetaria. Coördinator Leo Verbeeck kondigt nu al aan dat, omwille van het grote succes, volgend jaar waarschijnlijk 5 shows worden voorzien.

Héél Zwaneberg bezet
“Om iedereen een kleedkamer te geven, om materiaal te stapelen, om een keuken en cafetaria en wachtzaal voor de ouders te hebben, gebruiken wij praktisch alle lokalen die in Zwaneberg beschikbaar zijn, behalve het kantoor van de medewerkers”, vertelteen trotse Leo Verbeeck. “In totaal hebben wij ongeveer 900 leden en niet minder dan 104 trainers en trainsters. Daaronder veel jonge mensen waar ik bijzonder fier ben op hun vrijwillige inzet en motivatie. Zij begeleiden en trainen onze atleten, onderverdeeld in 24 verschillende groepen volgens leeftijd en kunnen. De toppers trainen bij ons 12 uur per week waardoor wij 4 dagen de gymzaal van De Sporthal bezetten”.

Nood aan trainingsruimte en -tijd
Omdat ook nog andere verenigingen de turnzaal in De Sporthal gebruiken is die 7 dagen op 7 bezet tot en met de zondagavond. Daarom kijkt Verbeeck uit naar andere mogelijkheden om zijn jonge en minder jonge atleten aan het werk te zetten. Er lopen wel gesprekken omtrent nieuwe locaties, maar voorlopig zitten dat nog redelijk stroef.  De laatste tijd doen de Arduas ook 2 keer per jaar mee aan wedstrijden met hun demonstratieploeg, met hun olympische turners en met hun acro-gym team. 

Buitenlandse stage
Een deel van het succes van de Arduas is te danken aan de samenwerking al 14 jaar met een turnverenging uit het Roemeense Arad, een overblijfsel van de stedenband die Heist-op-den-Berg ooit had met deze West-Roemeense stad. “Eind vorig jaar zijn nog 3 trainers en 8 gymnasten van de topsportschool van Arad hier bij ons te gast geweest om nieuwe technieken aan te leren. In de zomer trekken we met 43 Arduas-leden naar ginder voor een intense stage. Eigenlijk bestaan daar nog veel meer mogelijkheden voor samenwerking, waarvoor ze ginder ook vragende partij zijn. Daar is bijvoorbeeld een mooie tafeltennisvereniging die open staat voor samenwerking”, aldus Leo Verbeeck.
Arduas brengen hun show, in het teken van ‘Musical’ op zaterdag 22 februari om 14 en om 19 u en op zondag 23 februari om  10 en om 15 u. “Twee shows waren op 7 minuten uitverkocht”, weet Leo nog. Heel misschien maak je nog kans voor niet afgehaalde kaarten als je belt op tel 0496 81 07 12

 

Clem Vercammen

Juwelen - Trouwringen - Uurwerken - Herstelatelier

lees meer

Café 't Pleintje

Bij Café 't Pleintje geniet je het hele jaar door van gezelligheid! Boven kan je ook een feestzaaltje huren, ideaal voor een verjaardagsfeestje, receptie of vergadering.

lees meer

Hoorcentrum Aerts

Hoorcentrum Aerts staat garant voor de beste hooroplossingen op maat. U kan er vrijblijvend terecht om uw gehoor te laten testen en informatie te vergaren over de best mogelijke opties om uw gehoor te verbeteren en te beschermen.

lees meer

Chris Scheirs

Op zoek naar iets lekkers om vanavond te eten of naar een smakelijk menu voor uw feest? Bij Chris Scheirs kan je dagelijks terecht voor kwalitatieve producten en ook voor de catering van uw feest bent u er aan het juiste adres.

lees meer

Speciale promoties Check het hier
 Logo's Provincie Antwerpen - Agentschap Innoveren en ondernemen - EFRO - Europese Unie - Heist-op-den-Berg