Nieuws uit de regio
25-04-2025 - Heist-op-den-Berg
Hou 10 euro klaar aan het rood licht
Het jaarlijkse 14-daagse van het Rode Kruis loopt van donderdag 24 april tot donderdag 8 mei. Vooral het eerste weekend is cruciaal voor de fondsenwerving. In Vlaanderen zijn ongeveer 12.000 vrijwilligers actief, waarvan ook een groot deel in Heist-op-den-Berg. Aan de rode lichten in de gemeente bieden ze een strook wondpleister aan tegen de prijs van 10 euro. Voor de Rode Kruisvrijwilligers is het dan ook spijtig dat vele kruispunten worden omgevormd tot rotondes, waar wachtende automobilisten moeilijk kunnen aangesproken worden.
Opbrengst blijft in Heist
Met de opbrengst kan de Heistse afdeling hun werking verder blijven ondersteunen: aankoop en onderhoud van hun interventiemateriaal, didactisch materiaal voor EHBO-cursussen, veiligheidskledij voor de vrijwilligers, opleiden en verzekeren van de vrijwilligers, logistiek ondersteuning van de bloedinzamelingen en nog veel meer. Wie een pleister koopt, steunt niet alleen de plaatselijke Heistse afdeling, maar heeft meteen ook een lange wondpleister ter beschikking in geval van nood.
Jommeke, Suske en Wiske
De vrijwilligers krijgen de hulp van de 3 bekendste striphelden van Vlaanderen: Jommeke en Suske en Wiske. In 2025 vieren ze feest: Jommeke wordt 70, Suske en Wiske 80. Hun jubilea krijgen extra glans door hun steun aan de Pleisteractie van Rode Kruis-Vlaanderen.Ook bij verschillende apotheken en supermarkten is de pleister te koop. Wie de vrijwilligers gemist heeft aan het kruispunt, kan de pleister ook online kopen via www.koopdepleister.be/heist-op-den-berg. Op die manier komt de opbrengst ook bij de Heistse afdeling terecht.